Czemu kartony są ekologiczne?

Czemu kartony są ekologiczne?

EcoPako od początku swojego istnienia nakierowany jest na działanie w zgodzie z naturą. Podjęliśmy decyzję, iż w naszej ofercie znajdą się tylko i wyłącznie kartony ekologiczne. Zastanawiasz się pewnie, co to tak naprawdę oznacza? Czym wyróżniają się nasze kartony, a także jak wpływają na otaczający nas świat? Czy na pewno kartony i ekologia mogą iść w parze?

Kartony pochodzące w 100%-tach z recyclingu

Kartony oferowane przez EcoPako są przyjazne dla środowiska za sprawą swoje pochodzenia. Wytwarzamy je w 100%-tach z materiałów pochodzących z recyclingu. Dzięki wykorzystaniu surowców odnawialnych mamy szansę zadbać o nasze środowisko naturalne, nie niszcząc przy tym kolejnych dóbr natury. Za sprawą swojego pochodzenia ich rozkład jest znacznie szybszy, aniżeli rozkład plastiku. Wybierając kartony ekologiczne dbasz o czystość naszego otoczenia!

Biodegradowalny materiał kartonów ekologicznych

Zużyte kartony ekologiczne można spożytkować na różne sposoby. Dobrym pomysłem jest powtórny przerób, jako makulatura. Stosowanie recyclingu w przypadku ekologicznych kartonów i opakowań tekturowych możemy brać jako dobry przykład racjonalnej gospodarki odpadami. Materiał tekturowy idealnie nadaje się do kilkukrotnego użycia, jako surowiec wtórny.  Wyobraź sobie tylko, jak mocno ograniczy się zużycie surowców pierwotnych dzięki takiemu rozwiązaniu. Stosowanie ekologicznych kartonów to sposób, dzięki któremu możesz również zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Nie będziesz musiał uiścić opłat oraz kar, które zostałyby nałożone z powodu gromadzenia i wytwarzania odpadów. Co za tym idzie rozwiązanie to jest pozytywne zarówno pod względem aspektów ekonomicznych, jak i społecznych. Oszczędzamy nie tylko Matkę Ziemię, ale również wiele energii, którą musielibyśmy zużyć na pozyskanie i przetworzenie surowców.

Ekologiczne nadruki na kartonach

Korzystając z ekologicznych kartonów przyczyniamy się do zmniejszenia eksploatacji naszych lasów, a także innych zasobów naturalnych. Dodatkowo warto również mieć na uwadze z czego powstają nadruki na kartonach. Kartony z nadrukami są coraz częściej spotykane i niewątpliwie stanowią wyróżnik dla wielu firm. Przyciągają wzrok i zwiększają świadomość klienta na temat danej marki. Warto jednak wybierać firmy, które wykonują nadruki z ekologicznych farb. Ekologiczne farby tworzone są na bazie wody. Farby te są całkowicie bezpieczne zarówno dla człowieka. W żaden sposób nie powodują one degradacji środowiska naturalnego, więc z czystym sumieniem możemy zamówić kartony z nadrukami.

©2016-2021 EcoPako.com • Wszelkie prawa zastrzeżone

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl