Jak przygotować przesyłkę?

Jak przygotować przesyłkę?

Każda paczka, niezależnie co w niej przesyłasz powinna zostać odpowiednio zabezpieczona przed wysyłką. Zależnie od tego, co zamierzasz dostarczyć swoim klientom powinieneś zadbać, by wnętrze zostało odpowiednio wypełnione, zaś sam karton był z wystarczająco grubego materiału. Czy jesteś pewny jakości kartonów na tyle, by przesyłać w nich cenne produkty?

Przygotowanie paczki do wysyłki

Czas transportu to często najgorszy okres dla wysyłanej paczki. Wyobraź sobie wszelkie wstrząsy, wibracje, czy wgniecenia. Osoby obsługujące przesyłki też rzadko dbają o to, by te nie zostały uszkodzone. Niejednokrotnie pewnie słyszałeś o rzucaniu przesyłkami, czy uszkodzeniu drogich produktów. Warto więc zadbać o to, by Twoja przesyłka dotarła do klienta w nienaruszonym stanie!

Karton dopasowany do wagi produktu

Przy wyborze odpowiedniego kartonu do przesyłki zwróć przede wszystkim uwagę na wagę towaru, który będziesz przesyłał. Jeśli wiesz, że produkt jest ciężki i łatwo mógłby rozerwać tekturę, wybierz kartony 4-warstwowe, które zapewnią Ci dodatkową ochronę. Zwróć uwagę również, by karton nie był zawilgocony, gdyż wtedy jego struktura ulega degradacji i jednocześnie traci na wytrzymałości. Całość po spakowaniu wzmacniamy taśmą, która dodatkowo zabezpieczy przesyłkę. Najlepszym wyborem są kartony nieużywane, bowiem mamy pewność, iż ich struktura ochronna jest w pełni odporna na uszkodzenia. Często w trakcie transportu dochodzi do przetarć, zawilgocenia, uszkodzenia rogów, co automatycznie szkodzi jego trwałości.

Wypełnienie kartonu

Zapewne niejednokrotnie otrzymałeś przesyłkę, a w niej produkt luźno poruszający się po kartonie. Jestem pewny, iż pierwszą myślą było to, czy w trakcie transportu produkt nie został uszkodzony. Takie same obawy mają Twoi klienci, dlatego zadbaj o ich zadowolenie również w tym obszarze. Wszelkie wolne miejsca w kartonie należy wypełnić, po to by spakowany produkt nie mógł się przemieszczać. Możesz wybrać różnego rodzaju wypełnienia - dobierz tak, by produkt nie mógł się obijać o ścianki. Często wybierane są wióry styropianowe, które dobrze zabezpieczają produkt przed mocnymi wstrząsami. Ułóż produkty, tak by się o siebie nie obijały - do tego możesz również zastosować specjalne kratownice - kartonowe przegródki. Dodatkowo produkty możesz zabezpieczyć owijając je folią bąbelkową, bądź pianką. Materiały te sprawią, że przesyłką będzie odpowiednio zamortyzowana.

Zaklejenie przesyłki

Po wypełnieniu paczki należy odpowiednio ją zakleić. Często stosowane jest oklejanie metodą podwójnej litery "T", która zapewni odpowiednie wzmocnienie od zewnętrznej strony. Taśma powinna być wzmacniana materiałem plastikowym, wtedy mamy pewność iż nie dojdzie do niechcianego otwarcia. Twój karton po zaklejeniu nie powinien mieć żadnych wybrzuszeń, czy uszkodzeń mechanicznych np. rozdarć. Staranne podejście do zabezpieczenia produktów z pewnością zostanie pozytywnie odebrane przez Twoich klientów. Zastanów się, jak klient oceni przesyłkę, kiedy otrzyma produkt uszkodzony, bądź sama paczka dojdzie wygnieciona. Dobierz odpowiedni model kartonów i zabezpiecz swój produkt przed wysyłką!

©2016-2021 EcoPako.com • Wszelkie prawa zastrzeżone

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl