Jak wykorzystać przesyłkę w marketingu i obsłudze klienta?

Jak wykorzystać przesyłkę w marketingu i obsłudze klienta?

Wydaje się, iż przygotowanie przesyłki to jedynie sposób na odpowiednie dostarczenie zakupionego produktu klientowi oraz pomyślne zakończenie transakcji. Można jednak pójść o krok dalej i osiągnąć dzięki temu dodatkowe korzyści. Mowa oczywiście o marketingu i obsłudze klienta. Odpowiednie kartony i opakowania budują markę naszej firmy, wystarczy odpowiednio rozplanować nasze działania, by zyskać o wiele więcej - lojalność klienta.

Kartony sposobem na udane pierwsze wrażenie

Wyobraź sobie sytuację, gdy kurier dostarcza Ci przesyłkę w zwykłym kartonie, rozdartym, pogniecionym, który najwidoczniej był używany kilkukrotnie przy wysyłce. Twoje obawy o uszkodzenie produktu narastają i zaczynasz zakładać najgorsze - reklamowanie produktu. Jak wiadomo proces ten jest często uciążliwy i czasochłonny, a Ty nie możesz cieszyć się zakupionym produktem. Teraz porównaj tę sytuację z odbiorem przesyłki umieszczone w trwałym kartonie, który został odpowiednio oklejony i zabezpieczony przed niepożądanym otwarciem. Od razu widzisz, że stan paczki nie pozostawia zastrzeżeń - nie widać otarć, dziur w materiale, czy innych uszkodzeń. Jak w tej sytuacji się poczujesz? Myślę, że będziesz o wiele spokojniejszy odbierając taką paczkę, prawda? Wiesz zatem, jak ważne w tym przypadku jest pierwsze wrażenie.

Dobrze zabezpieczony produkt świadczy o podejściu do klienta

Już przy pakowaniu produktu do kartonu dbasz o markę swojej firmy. Odpowiednie zabezpieczenie swojej przesyłki świadczy o jakości Twoich działań oraz profesjonalnym podejściu do klienta. Niejednokrotnie pewnie słyszałeś o różnych incydentach związanych z kurierami, dlatego pewnie wiesz, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie przesyłki. Rzucanie paczkami staje się nagminne, dlatego unikamy nieprzyjemności troszcząc się o ich zabezpieczenie w trakcie procesu pakowania. Sposobów jest wiele - przede wszystkim dobór odpowiedniego kartonu w zależności od wagi oraz specyfiki produktu, a także wypełnienie go dodatkowymi materiałami zabezpieczającymi.

Kartony z nadrukiem, jako forma promocji

Każdy karton, czy opakowanie możesz ozdobić logiem swojej firmy. Kartony z nadrukiem stają się coraz popularniejsze, gdyż to kolejna forma promocji Twojej firmy. Dodatkowo jeśli karton będzie odpowiedniej jakości masz pewność, iż po otrzymaniu nie wyląduje od razu w koszu, lecz zostanie zachowany. Twój klient wracając do zachowanego kartonu, czy opakowania przypomni sobie o Twojej firmie i może kolejny raz skusić na zakup produktów. Świetnie na tym polu radzą sobie pizzerie. Pewnie niejednokrotnie widziałeś kartony na pizze z dużym logiem, a także numerami telefonu, czy nawet reklamą profili w mediach społecznościowych. Nie tylko pizzerie mogą stosować takie chwyty - Twoja firma również, niezależnie od tego co oferujesz. Wybierz karton z nadrukiem i umieść na nim swoje logo oraz formy kontaktu. Dzięki temu podkreślisz swój profesjonalizm i poinformujesz klienta, iż jesteś gotów odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z zakupionym produktem. Dobrym pomysłem są również opakowania kaszerowane. Tutaj mamy niemal 100%-tową pewność, iż tak przygotowanie opakowanie zostanie zachowane przez klienta. Modne jest teraz umieszczanie dokumentów, czy różnych małych przedmiotów w ozdobnych opakowaniach, by nie zaśmiecały naszych szafek. Opakowanie kaszerowane wyróżnia się jakością i niewątpliwie może zostać użyte w przyszłości w innym celu. Dobrze jest również wykorzystać tą możliwość i dodatkowo obrandować je swoim logo oraz na przykład adresem naszej strony, czy sklepu. Kompletując kolejne zamówienie zastanów się nad tym, jak dbasz o swój produkt w trakcie pakowania. Podejdź do tego zadania strategicznie i zadbaj, by kontakt z klientem nie urwał się po otrzymaniu paczki. Wykorzystaj przesyłkę do promocji swojej firmy i jasno podkreśl, jak podchodzisz do swoich klientów. Odpowiednie kartony i opakowania to Twoja szansa na pozyskanie lojalnych klientów!

©2016-2021 EcoPako.com • Wszelkie prawa zastrzeżone

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl